Vzdělávání

Pomoc lidem s epilepsií při vstupu na trh práce

27.03.2013

Občanského sdružení EpiStop realizuje projekt „Komplexní pomoc pacientům s epilepsií při vstupu na trh práce“. Projekt je financován evropským fondem v rámci programu OPPA, odborně ho zaštiťuje MUDr. Jana Zárubová. Projekt je určen všem lidem s epilepsií starším 18ti let, kteří jsou momentálně nezaměstnaní, dlouhodobě se zdržují na území hl. města Prahy a chtějí pracovat.
» číst celý článek

16. a 17. 5. 2013 AKTUÁLNÍ TERMÍN workshopu VYJEDNÁVÁNÍ SE ZAMĚSTNAVATELEM A JEHO MOTIVACE!!!

07.03.2013

Fosa, o. p. s. realizuje ve dnech 16. a 17. 5. 2013 workshop Vyjednávání se zaměstnavatelem a jeho motivace.
» číst celý článek

Nabídka vzdělávání Fokusu Praha - "Pracovní rehabilitace a podporovaná práce" - 30.-31.5.2012

26.04.2012

Tréninkové a vzdělávací středisko Fokusu Praha zve všechny, kteří se chtějí seznámit s oblastí pracovní rehabilitace a s možnostmi přípravy lidí se zdravotním postižením na běžné zaměstnání, k účasti v kurzu Pracovní rehabilitace a podporovaná práce.
» číst celý článek

Vzdělávejte se pro růst! – regiony

03.11.2011

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR vyhlásilo dne 30. září 2011 výzvu určenou Úřadu práce ČR pro předkládání regionálně zaměřených individuálních projektů „Vzdělávejte se pro růst! - regiony", na kterou je alokována částka ve výši 600.000.000 Kč.
» číst celý článek

Nadace Auxilia vyhlašuje otevřené grantové řízení

01.09.2011

Na co můžete žádat finanční příspěvek? Nadační příspěvky jsou účelově vázány na profesní vzdělávání ve formě šestidenního vzdělávacího programu seminářů s názvem „Prosaďte se s noblesou!"
» číst celý článek

Sociálního pracovníka/-ci pro práci v oblasti sociální rehabilitace osob s mentálním či duševním postižením (konzultant v podporovaném zaměstnávání)

02.08.2011

Rytmus Benešov, o.p.s. hledá Sociálního pracovníka/-ci pro práci v oblasti sociální rehabilitace osob s mentálním či duševním postižením (konzultant v podporovaném zaměstnávání) Místo: Benešov u Prahy a okolí Úvazek: plný
» číst celý článek

Národní cena kariérového poradenství 2011

10.06.2011

Česká republika, 2. květen - 30. červen 2011 „Řídím svou kariéru – řídím svůj život“ Pod tímto mottem vyhlásí začátkem května Centrum Euroguidance při Domu zahraničních služeb další, již třetí ročník soutěže Národní cena kariérového poradenství. V letošním roce se chceme zaměřit na zviditelnění služeb a ocenění dobré praxe, jejichž cílem je podpora samostatnosti klientů v řízení vlastní vzdělávací, profesní a životní dráhy.
» číst celý článek

10th EUSE conference in Copenhagen

14.04.2011

Copenhagen 15th - 16th June 2011 European Union of Supported Employment (EUSE) welcomes you to the 10th European Conference on Supported Employment. It is our objective that this conference will reflect the fact that Supported Employment is developing in an important and challenging direction, and that EUSE has a qualified voice in influencing an shaping this development
» číst celý článek

Burza práce pro osoby se zrakovým postižením

31.03.2011

V rámci Komplexního programu podpory zaměstnávání osob se zrakovým postižením, který probíhá celkem v 5 TyfloCentrech po celé ČR, a mezi něž patří i TyfloCentrum Olomouc, vznikl jedinečný webový portál www.prace-zp.cz „Burza práce pro osoby se zrakovým postižením“. Jak už samotný název napovídá, jedná se o inzertní a informační portál, který se zaměřuje na oblast pracovního uplatnění zrakově postižených.
» číst celý článek

První příručka o bezbariérovém cestování v ČR

01.02.2011

Unikátní Příručku o bezbariérovém cestování vydal realizační tým projektu ATHENA na cestách. Užitečné informace o problematice bezbariérového turismu a cestování s hendikepem zde naleznou nejen poskytovatelé služeb v cestovním ruchu, vzdělávací zařízení, ale i orgány státní a veřejné správy a neziskové organizace. Jedná se o první českou publikaci, která se komplexně věnuje tématu bezbariérového cestování a poskytuje nezbytné informace všem, kteří se přístupným cestovním ruchem zabývají.
» číst celý článek

Workshopy vedené zahraničními lektory

23.12.2010

Jednou z klíčových aktivit projektu Zavádění evropských trendů v oblasti zaměstnávání znevýhodněných osob do české praxe je realizace 3 bloků workshopů vedených zahraničními lektory. Tyto vzdělávací akce se uskuteční postupně v období zima 2010/2011, léto 2011 a jaro 2012.
» číst celý článek