Dobrá praxe

Soutěž o nejlepší filmový spot zná své vítěze

09.03.2012

Brno, 9. března 2012) V soutěži o nejlepší filmový spot na téma zaměstnávání lidí s hendikepem zvítězil příspěvek Jána H. Mikuše, režíséra slovenského Divadla z Pasáže. Soutěž pořádalo Agapo o.s. a vedle diplomu a drobných pozorností si vítězný tým odnesl finanční odměnu ve výši deset tisíc korun.
» číst celý článek

Máme Otevřeno?, o.s.

25.10.2011

Občanské sdružení Máme otevřeno?, o.s. podporuje lidi se speciálními potřebami - převážně s mentálním postižením a autismem - zejména v jejich pracovních a volnočasových aktivitách. Zprostředkovává jim kontakt s lidmi bez postižení a usiluje o to, aby co nejvíce z nás „mělo otevřeno"
» číst celý článek

SPOLU Olomouc - Práce je tu dost

26.05.2011

SPOLU Olomouc je nestátní nezisková organizace, která od roku 1995 podporuje lidi se zdravotním primárně mentálním postižením při seberalizaci v běžném prostředí města Olomouce a okolí.
» číst celý článek

Fosa, o.p.s.

13.05.2011

„Podporované zaměstnávání FORMIKA“ představuje jeden z programů obecně prospěšné společnosti Fosa, o. p. s. (dříve občanského sdružení FORMIKA, o. s.).
» číst celý článek

Rytmus, o.s.

12.05.2011

Podporované zaměstnávání Zahrnuje personální poradenství v oblasti zaměstnávání osob se zdravotním postižením a zároveň pracovní asistenci, která spočívá v přímé podpoře zaměstnance. Pracovní asistent je na pracovišti k dispozici po dobu nezbytnou k zaučení zaměstnance a pomáhá ostatním zaměstnancům a zaměstnavateli v navázání vztahu a komunikaci s novým spolupracovníkem. Cílem je propojit potřeby a požadavky zaměstnavatelů s možnostmi uchazečů, a docílit tak vytvoření stabilního pracovního vztahu mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. O kvalitách PZ vypovídají letité zkušenosti a propracované metodiky zahraničí, především USA a Norska. Ty byly předlohou vytvoření metodiky v českém kontextu. Do ČR se myšlenka služby Podporované zaměstnávání dostala v první polovině 90. let prostřednictvím seminářů americké organizace AJJDC. Ta v roce 1995 finančně podpořila rozjezd PZ v rámci aktivit občanského sdružení Rytmus.
» číst celý článek