Příklad dobré praxe: Petr v KFC

14.01.2014 Od února 2011 jsem chodil na pravidelné schůzky do Rytmusu a hledal jsem si práci. Hledal jsem si práci přes internet, vyhledával jsem si inzeráty a kontakty na firmy a na schůzkách jsme je obvolávali. Trvalo to dlouho.

Od února 2011  jsem chodil na pravidelné schůzky do Rytmusu Praha a hledal jsem si práci. Hledal jsem si práci přes internet, vyhledával jsem si inzeráty a kontakty na firmy a na schůzkách jsme je obvolávali. Trvalo to dlouho. Pak nás napadlo zkusit oslovit firmu KFC. Dostal jsem se na 2 pohovory a nakonec jsem si vybíral ze 2 pracovišť. Vybral jsem si to, které mám blíže bydliště. Nastoupil jsem 1. 5. 2013 do KFC na Praze 6. Pracuji jako pomocná síla. Uklízím v zázemí pracoviště, zametám, vytírám, a hlavně separuji odpad a myji tácy. Uklízím i venku kolem KFC, kde sbírám odpadky na parkovišti, uklízím zahrádku.

Pracuji od 9 do l4 hod, od pondělí do pátku. Jsem v práci spokojený, práce se mi líbí. Kolektiv je dobrý.

Pracovní konzultantka mi pomohla najít práci. Naučil jsem se založit emailovou adresu, posílat přílohy. Asistenti mě naučili práci si zorganizovat a dobře separovat odpad.

Otázky pro personálního manažera Martina Ledla:

Jak je se mnou manažer spokojený?

Tvoje pracovní výkony jsou dobré. Momentálně jsem spokojený.

Co bych mohl ještě zlepšit?

Být trochu rychlejší, pečlivější a volat vedoucího směny ke kontrole odvedené práce až po dodělání většího úseku práce.

V čem vidíte největší přínos spolupráce s Rytmusem?

Možnost pomoci lidem, kteří by se těžko někde jinde uchytili. Možnost přesunutí méně náročné práce na Petra a lepší využití zaměstnanců na směně. Jako další benefit je samozřejmě finanční úleva za zaměstnávání postiženého zaměstnance

Máte ke spolupráci nějaké připomínky, nápady na zlepšení?

Spolupráce mi vyhovuje.

Spolupráce s panem Petrem probíhá v Agentuře pro podporované zaměstnávání, Rytmus, o.p.s. Ječná 29, Praha 2.